حمايت بانك قرض الحسنه مهر ايران از برگزيدگان هجدهمين دوره مسابقات ملي مهارت

بانك قرض الحسنه مهر ايران در راستاي تحقق مسئوليت هاي اجتماعي خود، با پرداخت تسهيلات قرض الحسنه اشتغال و كارآفريني از برگزيدگان هجدهمين دوره مسابقات ملي مهارت حمايت كرد.

به گزارش روابط عمومي بانك قرض الحسنه مهر ايران، اين تفاهم نامه حمايتي با حضور دكتر مرتضي اكبري مديرعامل، حسن تليكاني و عيسي امامي اعضاي هيات مديره و جمعي از مديران و روساي ادارات مركزي بانك قرض الحسنه مهرايران از يك سو و سليمان پاك‌سرشت معاون وزير تعاون،كار و رفاه اجتماعي و رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور و ابوطالب جلالي رئيس مركز تربيت مربي و پژوهشهاي آموزش فني و حرفه‌اي كشور از طرف ديگر، منعقد شد.
دكتر مرتضي اكبري در رابطه با انعقاد اين تفاهمنامه همكاري بيان داشت: بر اساس اين تفاهم نامه بانك قرض الحسنه مهرايران به منظور حمايت از نخبگان، اشاعه فرهنگ قرض الحسنه و كمك به توسعه فعاليت هاي خود اشتغالي و كارآفريني به 131 نفر از استعداد هاي برتر اين دوره از مسابقات كه در رده هاي اول تا سوم قرار دارند تسهيلات قرض الحسنه يكصد ميليون ريالي پرداخت مي كند.
وي افزود: اين بانك با توجه ويژه به لزوم ترويج آموزش هاي مهارتي در جامعه به عنوان يكي از عامل هاي اصلي در رفع معضل بيكاري و كاهش آسيب هاي اجتماعي و همچنين ترغيب و تشويق اين استعدادهاي درخشان مهارتي با پرداخت تسهيلات قرض الحسنه به مبلغ يكصدميليون ريال در ازاي هر نفر، از برگزيدگان اين دوره از مسابقات حمايت مي كند.
مديرعامل بانك قرض الحسنه مهرايران با اشاره به فعاليت هاي انجام شده در حوزه مسئوليت هاي اجتماعي اين بانك خاطرنشان كرد: اقدامات مطلوب و موثري در زمينه هاي ارتقاء معيشت، درمان، ازدواج جوانان و ... توسط اين بانك انجام شده و در سه سال اخير توجه بانك قرض الحسنه مهرايران به عرصه هاي اشتغالزايي و كارآفريني معطوف شده است.
وي افزود: در اين مدت بانك با نگرش ويژه به حوزه اشتغال و ايجاد رونق اقتصادي بيش ز 55 درصد منابع خود را به حمايت از كارآفرينان، اشتغالزايي و توليد اختصاص داده است.
دكتر اكبري تصريح كرد: خدمات و طرح هاي تسهيلاتي بانك قرض الحسنه مهرايران مي تواند به كمك سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور بيايد تا كساني كه در اين مركز، مهارت آموزي مي كنند با استفاده از تسهيلات ارزان قيمت اين بانك به راحتي وارد عرصه كاري شوند.
وي ادامه داد: قطعا كساني كه در اين سازمان مهارت آموزي مي كنند مي توانند موجبات پويايي هاي اقتصادي كشور را فراهم كنند، بنابراين پرداخت تسهيلات قرض الحسنه با كارمزد 4 درصد و كمتر، در حمايت از اين اقشار موثر خواهد بود.
در ادامه، سليمان پاك‌سرشت معاون وزير تعاون،كار و رفاه اجتماعي و رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور نيز اظهارداشت: مسابقات ملي مهارت با هدف ترويج فرهنگ مهارت آموزي هر سال در سه مرحله شهرستاني، استاني و ملي با حضور نخبگان و استعدادهاي برتر مهارتي كه عمدتاً جوانان زير 21 سال هستند، برگزار مي شود و برگزيدگان نهايي آن پس از گذراندن اردوهاي آمادگي به مسابقات جهاني مهارت اعزام مي شود.
وي درباره تعاملات بانك قرض الحسنه مهرايران در حوزه هاي مسئوليت هاي اجتماعي به ويژه حمايت از كارآفريني و اشتغالزايي بيان داشت: جاي خرسندي است كه يك نهاد مالي توجه شايسته اي به مسئوليت هاي اجتماعي دارد و در اين راستا گام هاي موثري را برداشته است.
دكتر پاك‌سرشت تصريح كرد: اميدوارم با توجه به ظرفيت ها و پتانسيل هاي موجود بانك قرض الحسنه مهرايران زمينه هاي گسترش همكاري هاي دوجانبه با سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور فراهم شود.

تاریخ:
1397/07/14
بازدید:
841
منبع:
تصاویر مرتبط


  فیلم مرتبط
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 1)

  ارسال نظرات
  نام
  پست الکترونیک
  شماره تلفن
  توضیحات
  تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal