مديرعامل بانك قرض الحسنه مهر ايران تاكيد كرد:

برنامه ريزي راهبردي بانك قرض الحسنه مهر ايران براي توسعه اشتغالزايي و كارآفريني در مناطق محروم و روستاها

دكتر مرتضي اكبري مديرعامل بانك قرض الحسنه مهر ايران در جلسه امضاي تفاهمنامه با «شركت مادر تخصصي صندوق حمايت از توسعه سرمايه‌گذاري در بخش كشاورزي» بيان داشت: در دوسال اخير تلاش كرديم تا رويكرد خدمات و طرح هاي تسهيلاتي بانك را از حوزه معيشت به سمت اشتغالزايي و كارآفريني معطوف سازيم.

به گزارش روابط عمومي بانك قرض الحسنه مهر ايران، دكتر اكبري در ديدار با سيد عبدالكريم رضوي اردكاني، رئيس هيات مديره و مديرعامل شركت مادر تخصصي صندوق حمايت از توسعه سرمايه‌گذاري در بخش كشاورزي ضمن اشاره به عملكرد بانك قرض الحسنه مهر ايران اظهارداشت: اين بانك در سال گذشته بالغ بر يك ميليون و 230 هزار فقره تسهيلات قرض الحسنه به ارزش 130 هزار ميليارد ريال پرداخت كرده است كه بيش از 55 درصد آن به حوزه هاي حمايت از اشتغالزايي و كارآفريني اختصاص يافته است.
وي افزود: در 2 سال گذشته تلاش كرديم تا رويكرد بانك را كمي از حوزه معيشت جدا كنيم و به حمايت از اشتغالزايي و كارآفريني به ويژه در مناطق محروم و كمتر برخوردار كشور روي آوريم.
مديرعامل بانك قرض الحسنه مهر ايران ادامه داد: اين بانك در سال گذشته با همكاري سازمان هايي مانند: بنياد بركت، كميته امداد امام خميني (ره) و بنياد مسكن انقلاب اسلامي اقدامات شايسته اي را براي توانمندسازي نيازمندان در مناطق محروم، اشتغالزايي و همچنين رونق كشاورزي و دامپروري انجام داده است.
وي تصريح كرد: در 6 ماه دوم سال گذشته با همكاري صندوق امداد ولايت كميته امداد بالغ بر 110 هزار فقره تسهيلات قرض الحسنه به مددخواهان تحت پوشش اين نهاد با رويكرد ايجاد اشتغال و توانمندسازي پايدار پرداخت شده است.
دكتر اكبري خاطرنشان كرد: در تعامل با بنياد بركت وابسته به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام (ره) نيز به ايجاد 20 هزار فرصت شغلي تعهد شده كه بيش از نيمي از آن در سال گذشته محقق شده است.
مديرعامل بانك قرض الحسنه مهر ايران با اشاره به ضرورت حمايت از توليد كالاي داخلي اظهارداشت: اين بانك از سال گذشته، گامهاي موثري را براي حمايت از كالا و خدمات داخلي برداشته است و در اين راستا اقداماتي براي حمايت از صنايع دستي، فرش و قاليچه دست باف، موتورسيكلت هاي برقي و همينطور در حوزه هاي خدماتي، مانند: تامين هزينه هاي بيمه اي، كمك به خريد انشعابات فاضلاب، هم افزايي براي پرداخت و تادييه ديون و عوارض شهرداري ها و ... شده است.
دكتر اكبري امضاي اين تفاهمنامه را گامي ديگر براي توجه به توسعه روستاهاي كشور دانست و گفت: بانك قرض الحسنه مهر ايران مي تواند در راستاي ماموريت هاي شركت مادر تخصصي صندوق حمايت از توسعه سرمايه‌گذاري در بخش كشاورزي هم افزايي داشته باشد و به پيشبرد امور اين حوزه كمك نمايد.

تاریخ:
1398/02/31
بازدید:
253
منبع:
تصاویر مرتبط


  فیلم مرتبط
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  پست الکترونیک
  شماره تلفن
  توضیحات
  تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal