حمايت بانك قرض الحسنه مهر ايران از كسب و كارهاي نوآورانه، استارت آپها و فين تك ها

بانك قرض الحسنه مهر ايران با ارائه تسهيلات قرض الحسنه از كسب و كارهاي نوآورانه، استارت آپها و فين تك ها حمايت مي كند.

ارائه تسهيلات به شركتهاي دانشهاي بنيان
 
بانك قرض الحسنه مهر ايران در راستاي حمايت از شركتهاي دانش بنيان تا كنون اقدام به امضاي دو تفاهم‌نامه و دو الحاقيه با صندوق نوآوري و شكوفايي نموده است.
با توجه به تفاهم نامه مذكور كه به امضاي مديران ارشد بانك و مسئولين صندوق نوآوري و شكوفايي رسيده است، تا كنون تعداد 641 فقره وام قرض‌الحسنه مجموعاً به ارزش 149 ميليارد ريال به شركتهاي دانش بنيان معرفي شده از سوي صندوق نوآوري و شكوفايي پرداخت شده است.
شايان ذكر است، همكاري بانك قرض الحسنه مهر ايران و صندوق مذكور از سال 1395 آغاز شده است و تا كنون ادامه دارد.
به جز صندوق نوآوري و شكوفايي، اين بانك با ستاد ويژه فناوري نانو نيز سند همكاري امضاء نموده كه از محل اين تفاهم نامه تعداد 30 فقره وام قرض‌الحسنه به ارزش 5 ميليارد و 650 ميليون ريال پرداخت شده است. همچنين بانك قرض‌الحسنه مهر ايران با پارك فناوري پرديس نيز تفاهم‌نامه‌اي به امضا رسانده است كه بر اساس اين تفاهم‌نامه تا كنون تعداد 88 فقره وام قرض‌الحسنه به ارزش 13 ميليارد و 181 ميليون ريال اعطا شده است.
اين بانك با دو شركت دانش‌بنيان به نامهاي «صندوق پژوهش و فناوري غير دولتي توسعه صادرات و فناوري شريف» و «دانش بافت» تفاهم‌نامه‌هايي جداگانه به امضا رسانده است كه از محل اين تفاهم‌نامه‌ها تا كنون تعداد 33 فقره وام قرض‌الحسنه به ارزش 4 ميليارد و 150 ميليون ريال وام قرض‌الحسنه پرداخت شده است.

حمايت از استارت آپها و شركتهاي نوپاي فناوري بنيان
 
بانك قرض‌الحسنه مهر ايران در راستاي حمايت از استارت آپها و فين تكها و سرمايه‌گذاري در اين زمينه، با همكاري شتابدهنده ستارگان فارابي اقدام به برگزاري ماراتن برنامه نويسي مالي، در تاريخ 10 الي 12 بهمن ماه در محل دانشگاه شهيد بهشتي نمود.
ماراتن برنامه نويسي مالي، تحت عنوان فين وارز(finwars)، يك مسابقه برنامه نويسي است. پيش از اين رويداد، براي تيم هاي شركت كننده چالش هايي در زمينه ي مالي مطرح شده و سپس در طي اين سه روز، شركت‌كنندگان فرصت دارند تا نسخه اي از راه حل‌هايي كه براي اين چالش‌ها يافته‌اند را ارائه كنند.
پيش از برگزاري رويداد، كارگروهي متشكل از كارشناسان بانك و نمايندگان شتاب دهنده به منظور تعيين چالشهاي رويداد تشكيل، و نيازهاي بانك در قالب چالشهاي مورد نظر احصاء شد. همزمان با برگزاري اين جلسات بانك قرض‌الحسنه مهر ايران به منظور حمايت استارت آپهاي حوزه پولي و مالي، و همچنين برطرف كردن نيازهاي بانك در حوزه‌هاي مختلف اقدام به امضاي تفاهم‌نامه همكاري با شتابدهنده نمود.
به منظور برگزاري رويداد ماراتن مالي شهيد بهشتي طي همكاري اين بانك و شتابدهنده ستارگان فارابي، تبليغات، اطلاع‌رساني و توليد و انتشار اخبار در رسانه‌هاي مورد نظر انجام شد كه منجر به ثبت‌نام 19 تيم در فراخوان ثبت نام گرديد. هر يك از اين تيمها پس از انتخاب چالش مورد نظر خود به رقابت با يكديگر پرداختند تا به هداياي 100، 50 و 30 ميليون ريالي رويداد كه از طرف بانك براي تيمهاي اول تا سوم تعيين شده بود، دست پيدا كنند. همچنين علاوه بر جوايز مذكور، بانك قرض الحسنه مهرايران براي تمامي نفرات تيمهاي راه يافته به مرحله داوري جايزه‌اي به مبلغ 5 ميليون ريال در نظر گرفت.
در حين برگزاري رويداد ماراتن مالي، تيمي متشكل از كاركنان بانك قرض الحسنه مهرايران و كارشناسان حوزه استارت آپ وظيفه هدايت و مربيگري تيمها را بر عهده داشتند. پس از برگزاري رويداد، نهايتاً 12 تيم به مرحله داوري راه يافتند كه تيمي متشكل از مديران بانك و متخصصين حوزه استارت آپ، داوري عملكرد تيم‌ها را بر عهده داشتند كه در نهايت سه تيم به عنوان تيمهاي برتر برگزيده شد.

توليد نرم افزارهاي ارائه خدمات بانك قرض الحسنه مهر ايران توسط شركتهاي استارت آپي

بانك قرض‌الحسنه مهر ايران با توجه به ماهيت و رسالت خود در زمينه اشاعه فرهنگ قرض‌الحسنه و لزوم حركت به سمت تكنولوژيهاي نوين در اين زمينه، در نظر دارد نرم‌افزاري به منظور مديريت صندوقهاي قرض‌الحسنه خانوادگي به مشتريان ارائه نمايد. با توجه به اينكه ارائه چنين خدمتي بر پايه فناوري اطلاعات مي‌باشد، اين بانك به منظور پياده‌سازي و بازاريابي نرم‌افزار مذكور، اقدام به برگزاري جلساتي با چندين استارت آپ نمود كه پس از برگزاري اين جلسات، يكي از شركتهاي استارت آپي فعال در حوزه پرداخت، به منظور مشاركت با بانك، براي پياده‌سازي و بازاريابي نرم‌افزار انتخاب شد.

تاریخ:
1398/03/01
بازدید:
296
منبع:
تصاویر مرتبط


  فیلم مرتبط
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  پست الکترونیک
  شماره تلفن
  توضیحات
  تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal