رييس هيات مديره بانك:

بازرسان در برقراري صحت، ثبات و امنيت پايدار عمليات بانكي نقش بسزايي دارند

اولين همايش سراسري بازرسان و حسابرسان داخلي بانك قرض الحسنه مهر ايران با حضور رييس و اعضاي هيات مديره در ساختمان ستاد ادارات مركزي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي بانك قرض الحسنه مهر ايران، محسن پدرام رييس هيات مديره بانك در ابتداي اين همايش با اشاره به دستاوردهاي اخير بيان داشت: كسب مجوز فعاليت دائمي بانك، برگزاري مجمع عمومي شفاف و بدون هيچ بند حسابرسي و كسب دو موفقيت در عرصه بين المللي از جمله افتخارات بانك درسال جاري است.
وي افزود: خوشبختانه بانك قرض الحسنه مهر ايران جايگاه واقعي خود در شبكه بانكي كشور را پيدا كرده است و در تصميمات مهم مورد توجه وزير محترم امور اقتصادي و دارايي، رييس كل محترم بانك مركزي و ساير مسئولين نظام است.
رييس هيات مديره بانك قرض الحسنه مهر ايران ضمن تاكيد به اهميت بازرسي و حسابرسي داخلي در روند فعاليت بانك اظهارداشت: با بزرگ شدن سطح فعاليت بانك و بالا رفتن حجم كار به طبع اهميت نظارت بيشتر مي شود.
وي تصريح كرد: بازرسان در برقراري صحت، ثبات و امنيت پايدار عمليات بانكي جايگاه ويژه و نقش بسزايي دارند و همكاران ما در اين اداره كل بايد با عشق و علاقه به شناسايي مشكلات احتمالي بپردازند.
محسن پدرام، اعتماد و نظارت را دو مبحث متفاوت و متمايز در بازرسي ها دانست و اظهارداشت: دقت در كار بازرسي خدمت به بانك و جامعه محسوب مي شود. بازرسان بايد چشم تيز بين سازمان باشند و تمامي ابعاد فعاليت ها را رصد نمايند.

بدون نظارت و بازرسي، جامعه به انحراف كشيده مي شود

عيسي امامي عضو هيات مديره بانك نيز در ادامه بيان داشت: بازرسي وظيفه خطيري در هر جامعه و حكومتي است و مختص تنها جامعه ما نيست و در همه كشورها به ويژه كشورهاي اسلامي اهميت پيدا مي كند.
وي تاكيد كرد: بدون نظارت و بازرسي قطعاً جامعه به انحراف كشيده مي شود و لازم است تا تلاش بيشتري در اين زمينه صورت پذيرد.
عيسي امامي با اشاره به اهميت بازرسي در ساختار بانكي بيان داشت: كارمندان اين بانك، ديگر تجربه، آموزش و تسلط لازم را دارند و اخلاق دروني و تقوا تنها عاملي است كه انسان ها را از گناه و تخلف بازمي دارد.
عضو هيات مديره بانك قرض الحسنه مهر ايران خاطرنشان كرد: فلسفه بازرسي، نظارت بر اجراي صحيح ضوابط و مقررات و جلوگيري از هرگونه تخلف است و اصلاح ساختار، سالم سازي سازمان و استحكام بخشي از اهداف اصلي آن به شمار مي رود.

بازرسان بازوي توانمند مديريت هستند

در ادامه، حسن تليكاني عضو ديگر هيات مديره بانك قرض الحسنه مهر ايران نيز بيان داشت: بازرسان بازوي توانمند مديريت هستند و سازمان بزرگ، بازرس هاي مسلط و توانمند مي خواهد.
وي ضمن اشاره به عملكرد 12 ساله بانك، افزود: در اين مدت گامهاي موثري برداشته شده و دستاوردهاي شايسته اي به ارمغان آمده است كه باعث مباهات و افتخار كاركنان بانك مي باشد.
حسن تليكاني در رابطه با جنس فعاليت هاي بانك قرض الحسنه مهر ايران اظهارداشت: كمك به معيشت مردم و حمايت از اشتغال، بخشي از وظايف بانكداري خرد و اسلامي است به همين منظور بسياري از فعاليت هاي بانك در استان ها متمركز شده است.
وي با تاكيد بر اهميت و حساسيت عملكرد اداره كل بازرسي و حسابرسي بانك تصريح كرد: بازرسان وظايف نظارتي و حراستي دارند و بايد برنامه اي دقيق و هدفي مشخص داشته باشند.


كنترل و نظارت وظيفه اصلي بازرسان است

سليمان توكلي عضو ديگر هيات مديره بانك قرض الحسنه مهر ايران نيز در جمع بازرسان و حسابرسان داخلي بانك اظهارداشت: كنترل و نظارت وظيفه اصلي شما است. پيشگيري بهتر از درمان است زيرا درمان هميشه هزينه دارد.
وي افزود: كشف تخلف تا قبل از وقوع ارزشمند است و در اين خصوص بازرسان بايد آموزش هاي كامل ديده باشند بنحوي كه ساير همكاران بتوانند براي كسب اطلاعات بيشتر به آنها مراجعه كنند.
عضو هيات مديره بانك قرض الحسنه مهر ايران اظهارداشت: وظيفه بازرسان صيانت از سازمان و منابع بانك است و در اين راستا بايد اهتمام كافي داشته باشند.
بنا بر اين گزارش، در ابتداي اين همايش چقازردي رييس اداره كل بازرسي و حسابرسي داخلي ضمن ارائه گزارش از اقدامات صورت گرفته، بيان داشت: همه بازرسان مسئوليت خطيري را در پيشگيري از هرگونه تخلف بر عهده دارند.
وي افزود: بانك امروز با چندسال پيش فرق مي كند و به سرعت در حال بزرگ شدن است، پس لازم است تا قابليت ها، توانايي ها و دانش خود را در اين مسير افزايش دهيم.

تاریخ:
1398/07/16
بازدید:
282
منبع:
تصاویر مرتبط


  فیلم مرتبط
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  پست الکترونیک
  شماره تلفن
  توضیحات
  تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal