همياران مهربانك قـرض الحسنه مهـر ايـران در راستاي توسعه وگسترش فرهنگ قرض‌الحسنه و همسو با نيات خيرخواهانه هموطنان عزيز، اقدام به تأمين مالي جمعي، به منظور حمايت از نيازمندان تحت عنوان "طرح همياران مهر" نموده است. 
طرحي كه در دل خود، نوع‌دوستي و حركتي به سمت آينده‌سازي دارد، روحيه‌اي كه شايد امروز بيش از گذشته نيازمند ترويج آن هستيم. در اين طرح، متقاضيان مبلغ مورد نظر خـود را در قـالب عقــد صــلح و به صــورت بلاعــوض در حســابي تعريـف شده، نـزد بانــك قرض الحسنه مهر ايران واريز مي‌كنند. بانك نيز متعهد مي شود مبالغ اهدا شده از سوي خيرين را، به پرداخت تسهيلات به اقشار نيازمند جامعه در زمينه‌هاي اشتغال، تأمين معيشت جوانان، بانوان سرپرست خانوار، درمان، تحصيل و همچنين بازسازي و توسعه‌ي روستاها و مناطق محروم و ... تخصيص دهد. كارمزد وام ها در طرح همياران مهر بين صفر تا 2 در صد مي باشد.
اين طرح كاركردهاي خيرخواهانه‌ي ديگري نيز در خود تعريف كرده است به نحوي كه از طريق آن مي‌توان با اهداي برگه‌ي همياران مهر در مراسم ترحيم و بزرگداشت درگذشتگان، تحت عنوان باقيات و صالحات متوفي، به جاي هزينه خريد تاج گل و ... در اين قبيل اقدامات، كار خير و انسان‌دوستانه را گسترش داد، عمل خيري كه علاوه بر اينكه لبخندي به لب يك نيازمند مي‌نشاند سبب آرامش روح متوفي مي شود.

1. هدف طـرح هميـاران مهـر چيست؟
• كمك به توسعه مناطق محروم از طريق پرداخت تسهيلات قرض الحسنه
• كمك به رشد شاخص‌هاي بهداشت، درمان، آموزش و ... در سراسر كشور
• ارتقاي فرهنگ نوع‌دوستي و قرض الحسنه در كشور
• فرهنگ سازيِ خير ابدي و در گردش براي نيازمندان در كشور
• هدفمندسازي كمك‌هاي خيرين، به منظور تبديل كمك هاي موقت و كوتاه مدت به كمك هاي دائمي و در گردش

2. چرا بانك قرض الحسنه مهر ايران اين طرح را اجرا كرده است؟

ماهيت و فلسفه‌ي بانك قرض‌الحسنه مهر ايران، توانمندسازيِ نيازمندان است؛ چرا كه باور داريم اجراي اين طرح منجر به كاهش فاصله‌ي طبقاتي و اين اتفاق سبب كاهش ناهنجاري‌هاي اجتماعي مي‌شود. ما اعتقاد داريم كه با اجراي طرح همياران و مشاركت مردم مي‌توانيم حس نوع‌دوستي را در جامعه تقويت كنيم و اين وظيفه‌ي اصليِ ما در قبال جامعه است.

3. مشاركت ما در طـرح همياران مهـر در چه زمينه‌هايي به كار مي رود و آيا مي توان مشخص كرد كه كمك‌هاي ما در چه زمينه‌اي استفاده شود؟

مبالغ جمع‌آوري شده در طرح همياران مهر در زمينه هاي امور عام المنفعه زير به كار ميرود:
• اشتغال جوانان
• بهداشت و درمان
• اشتغال زنان سرپرست خانوار
• اشتغال زندانيان جرايم غير عمد
• بازسازي و توسعه روستاها و مناطق محروم
• احياي زيرساخت هاي سنتي (قنات ها، مراكز فرهنگي، تاريخي، هنري و ...)
>‌ شما خيّرين گرامي مي توانيد با انتخاب يكي از بخش هاي بالا مشاركتتان را به آن زمينه هدايت نماييد.

4. طرح همياران مهر را جايگزين چه اموري كنيم؟

• جايگزين هزينه خريد تاج گل در مراسم ترحيم
• جايگزين كمك هاي بلاعوض به نيازمندان(در طرح همياران مهر با پرداخت وام به نيازمندان چرخه نيكي ابدي شده و هميشه ادامه دارد)

5. آيا مي توان مكان مصرف كمك‌ها را مشخص كرد؟

بله، شما مي‌توانيد با مشاركت در اين طرح، استان يا شهرستاني كه تمايل داريد پول شما در آن منطقه هزينه شود را انتخاب كنيد. اين ويژگي مزيتي براي افرادي است كه از كاستي‌هايي در نقاطي از كشور مطلع هستند و مي‌توانند با كار نيكشان به آباد سازي آن مناطق كمك شاياني كنند.

6. سهيم شدن در طرح همياران مهر ، چه مزايايي دارد؟

بهره‌مندي از اجر معنوي و خير دائمي از طريق چرخش مداوم مبلغ اهدايي شما بين تعداد زيادي از نيازمندان.
پس از واريــز مبلـغ، به شما بــرگه مشاركــت در طــرح هميــاران مهــر داده مي شود و شما به عنوان
هميارِ مهر شناخته مي شويد.

7. آيا مي‌توانيم فرد نيازمندي را معرفي و وارد چرخه‌ي نيكي كنيم؟

بله؛ شما بعد از مشاركت در طرح مي توانيد با معرفي فرد نيازمند، وي را در ليست مخاطبان طرح قرار دهيد. بانك بعد از بررسي شرايط و بر اساس قرعه‌كشي به افراد نيازمند وام پرداخت مي كند؛ بديــهي اســت افــراد نيــازمندِ معـــرفي شــده تــوسط خيّـــرين، نسبــت به سايـــرين بــراي دريافـــت وام قرض الحسنه در اولويت قرار دارند.

8. چگونه در طرح همياران مهر مشاركت كنيم؟

الف) مشاركت عمومي:
اشخاص مي توانند با مراجعه به وب سايت بانك به آدرس www.qmb.ir و ورود به صفحه همياران مهر در اين طرح مشاركت كنند.
ب)مشاركت خانوادگي:
اعضاي خانواده مي‌توانند به نيت شادي روح درگذشتگان خود در اين طرح مشاركت كنند و با تعيين سرپرست خانواده كمك ها و خيرات هفتگي خود را جمع‌آوري نمايند، سپس افراد نيازمند را براي دريافت وام قرض الحسنه به بانك معرفي كنند.
در صورت عدم شناخت نيازمند مي‌توانند اين امر را به بانك بسپارند تا بانك مبالغ جمع‌آوري شده را به ساير نيازمندان اختصاص دهد. در اين حالت بعد از پرداخت هر وام پيامكي براي اطلاع از پرداخت وام به اعضاي خانواده ارسال مي شود.
ج) مشاركت سازماني و گروهي:
خيريه‌ها، سازمان‌هاي مردم‌نهاد و ... مي توانند با مشاركت در طرح همياران مهر، نيازمندان جامعه هدف خود را براي دريافت وام قرض الحسنه به بانك معرفي نمايند.
د) طرح يادبود:
با مشاركت در طرح يادبود همياران مهر، شما مي توانيد مبلغ خريد تاج گل براي مراسم ترحيم را كه علاوه بر تحميل هزينه زياد، تاثيري در شادي روح متوفي ندارد، بصورت وام قرض الحسنه براي توانمندسازي نيازمندان و توسعه كشور اختصاص دهيد.
با اين كار علاوه بر شادي روح متوفي و رساندن خيري ماندگار به او، در كاهش مشكلات جامعه و پيشرفت پروژه‌هاي عمراني و توسعه روستاها مشاركت نماييد.

9. چرخه نيك ابدي چيست؟

با توجه به اينكه مبالغ جمع‌آوري شده از طريق پرداخت وام قرض الحسنه به نيازمندان تعلق مي‌گيرد، همزمان با بازپرداخت اقساط توسط فرد نيازمند، اين مبلغ به شخص ديگري تخصيص مي‌يابد و اين چرخه مدام تكرار مي‌شود و در عمل شما به مدت نامحدود، به بي‌نهايت نيازمند كمك مي‌كنيد.

10. چگونه مي توانيم طرح همياران مهر را به اشتراك بگذاريم و ديگران را از اين طرح مطلع كنيم ؟

از طريق مراجعه به وب سايت بانك به آدرس www.qmb.ir و ورود به صفحه همياران مهر مي‌توانيد با استفاده از لينك اشتراك‌گذاري، ديگران را از اين طرح آگاه نماييد و با اين كار باعث گسترش نيكي و كمك به پيشبرد اهداف طرح شويد.

گرد هم آمده‌ايـم تا چـشمـه‌اي تازه از دل‌هـاي پـرمهـر ايـرانيان، در سرزمينمان، بجوشانيم، چشمه‌اي از جنس خير و نيكي كه تا ابد لبريز است.

تاریخ به روز رسانی:
1397/08/09
تعداد بازدید:
17418
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 3)

ارسال نظرات
نام
پست الکترونیک
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
اطلاعات مرتبط
 
Powered by DorsaPortal